Odpowiedź na pytanie “jak ograć ruletkę?”

Ruletka to jedna z najbardziej znanych gier kasynowych. Powstała w XVII wieku. Została stworzona przez Pascala. Podzielił on koło na numerowane pola. Z pewnością, gdy tworzył tę grę nie przypuszczał, że ruletka system będzie cieszyła się współcześnie tak dużą popularnością. Przypuszczał jednak na pewno, że gracze będą korzystali z rachunku prawdopodobieństwa, który tworzył na podstawie ruletki. Opanowanie metod obliczania stało się dla wielu graczy prawdziwą obsesją. Dzięki temu, że gracz opanuje rachunek prawdopodobieństwa do perfekcji, będzie mógł za każdym razem wygrywać w ruletkę. Będzie w stanie obstawiać w taki sposób, aby na jego koncie znajdowały się jedynie same wygrane.

 

Matematyczne narzędzie hazardzisty

Żadna inna gra, tak jak ruletka system nie wzbudza tak dużej fascynacji graczy. Głównie dlatego, że jest dostępny system, który pozwala na wygrywanie raz za razem. Ale czy na pewno? Gracze do pewnego momentu myśleli, że mają sprawdzony sposób na to, aby wygrywać. Okazało się jednak wkrótce, że jedynym pewnikiem w tej grze jest to, że za każdym razem, gdy kołem zakręci krupier, paść może numer z przedziału od 0 do 36. Nic poza tym jednak nie jest wiadome. Czy taka wiedza wystarczy do pewnego zwycięstwa? Oczywiście, że nie. Głównie dlatego, że kolejne rzuty są po prostu od siebie niezależne. Poza tym, nawet 10 razy z rzędu może paść liczba 6, jak i może nie paść w ogóle przez następnych kilkanaście kolejek. Rozsądni gracze zdali sobie z tego faktu sprawę bardzo szybko. Uświadomili sobie, że ruletka system wcale nie jest tak przewidywalna, jak zakładano i wcale nie można w nią wygrać w tak łatwy sposób, jak zakładano. Gracze postanowili nie zdawać się na jakieś obliczenia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Postanowili grać systemami, które dają większą szansę na wygraną. Oczywiście nie stuprocentową, ale większą niż gra bez systemu. Nierozsądni gracze nadal jednak trzymają się założeń Pascala i starają się dowieść teorii, że ma to coś wspólnego z prawdą. Życzymy im powodzenia. Na pewno zbyt daleko w tej grze nie zajdą.

ruletka

Trzeba podkreślić, że systemów na ogranie ruletki jest pewnie tyle samo, co graczy, którzy w nią grają. Każdy uważa, że jego system jest najlepszy i niezawodny.

 

System Martingale’a

Jest to najbardziej popularny i najłatwiejszy do wdrożenia system gry w ruletkę. Taki system nazywany jest także systemem podwajania stawek. Najlepiej sprawdza się wtedy, gdy ruletka system zakłada występowanie dwóch zdarzeń, spośród których obstawiamy tylko jedno. W przypadku ruletki, system ten co prawda sprawdza się, albo utrudnione jest to, że w spisie liczb występuje zero. Trzeba będzie nieco dłużej poczekać na wygraną, właśnie przez to nieszczęsne zero.

 

Głównym założeniem podczas gry w ruletkę na ten system jest obstawianie tylko cyfr parzystych lub tylko pól parzystych. Możemy zdecydować się również na obstawianie tylko pól czarno-czerwonych, lub tylko cyfr od 1 do 18 lub od 19 do 36. Chodzi o to, aby stawiać tylko na te zakłady, które mają 50% szans na wygraną. Trzeba być konsekwentnym w stawianych zakładach, aby wygrać. Jeżeli nasz zakład nie zostanie trafiony, warto go podwoić. Czyli np. stawiamy dolara na czerwone pole i gdy nie trafimy, podwajamy stawkę. Jeżeli wygramy, jesteśmy jeden zakład do przodu, czyli dolara. Oczywiście jest to jednak wersja bardzo optymistyczna. Rzadko zdarza się, aby akurat za każdym razem za drugim razem udawało się nam trafić. W końcu może okazać się, że będziemy podwajali w nieskończoność, a nasza wygrana będzie obejmowała tylko jeden zakład.

ruletka

System 63

Jest to system, dzięki któremu ruletka system może przynieść nam większe szanse na wygraną, jednocześnie przy użyciu mniejszego budżetu. 63 to nasza szansa na wygraną, a więc całkiem sporo. Przynajmniej więcej niż 50%, a to już zawsze coś. Głównym założeniem jest obstawianie 2 z 3 tuzinów albo 2 z 3 słupków. Trzeba dodać dwa zera z amerykańskiej ruletki (0 i 00) otrzymujemy dokładnie 63% na zwycięstwo (24/38 =63). W tę ruletkę również gramy z podwajaniem zakładów. Jeśli pierwszy zakład po 1 żetonie na dwa tuziny zakończył się porażką, należy postawić po 3 żetony na dwa z trzech tuzinów. Jeżeli dalej nie przynosi nam to wygranej, należy postawić 9. Czwarty zakład w wypadku przegrania poprzednich powinien wynosić po 27 żetonów na każdy tuzin. Jeżeli uda nam się trafić, będziemy jeden żeton do przodu. Tak naprawdę jest małe prawdopodobieństwo, aby nie udało nam się trafić nic przez 4 kolejki, więc na pewno za czwartym razem uda nam się coś wygrać. Taka ruletka system ma więc swoje plusy. Możesz być prawie pewny, że za 4 razem wygrasz. No chyba, że jesteś prawdziwym pechowcem.

 

System Wayne’a

Jest to system, który pochodzi od nazwiska znanego amerykańskiego aktora. System ten jest bardzo efektowny. Korzystanie z niego może przysporzyć wiele radości i frajdy graczowi. Głównie dlatego, że żetony trafiają do gracza bardzo często. Przy każdym obstawianiu używamy 10 żetonów. Należy położyć po jednym żetonie na którykolwiek, oprócz skrajnych pól, z numerów ze środkowego słupka, np. 11 i 23. Na rogu każdego z numerów także kładziemy żeton, zaznaczając dzięki temu kolejnych 16 pól. Z naszymi dwoma pełnymi numerami gramy już na połowie wszystkich numerów czyli na 18 polach. Okazuje się to najbardziej skuteczny system, ponieważ są bardzo duże szanse na wygraną, a ruletka system przyniesie nam wtedy bardzo dużo żetonów, a przecież o to właśnie chodzi każdemu graczowi.

ruletka

System d’Alambert

Jest to ruletka system bardzo podobny do systemu Martingale’a. Również trzeba tutaj grać albo czarnym albo czerwonymi polami. Różnica występuje jednak w sposobie obstawiania. Tutaj ruletka system zakłada, że w przypadku przegranej dokładamy jeden żeton na pole, a gdy wygrywamy, zmniejszamy kolejny zakład o jeden żeton. Dzięki temu, nie tracimy aż tak dużo pieniędzy, gdy przegrywamy. Taki system jest bardzo prosty i bezpieczny i zapewnia większe gromadzenie środków. Zamiast podwajania, dodajemy tutaj jeden żeton. Wielu uważa, że jest to ruletka system odpowiedni dla amatorów, którzy boją się ryzykować i wolą grać bardziej ostrożnie, aby więcej wygrać niż stracić. Może coś w tym jest. Na pewno nie można liczyć na emocjonującą rozgrywkę, jeżeli prowadzi się taki system gry.

ruletka

System Fibonacciego

Jest to system, który spodoba się graczowi, który nie lubi zbytnio ryzykować. Jego twórcą jest włoski matematyk i przyrodnik Leonard z Pizy, zwany właśnie Fibonacci. Stworzył on matematyczny ciąg, który zakłada, że każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich. Ciąg Fibonacci wygląda w swoich początkowych rejestrach tak: 0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89 i tak dalej. Zero można wyłączyć z tego zestawiania, ponieważ gracz nie może obstawić zera żetonów. Dalsze liczby ciągu są natomiast interesujące dla gracza. Korzystając z powyższego ciągu, możemy dowiedzieć się, ile powinniśmy obstawić żetonów, gdy będziemy przegrywali, a ile gdy będziemy wygrywali. Tym systemem gramy również tylko pary pól czerwone- czarne, parzyste-nieparzyste. W przypadku przegranej podnosimy stawkę o kolejną liczbę z ciągu, a w przypadku wygranej odejmujemy ostatnie dwie postawione sumy, dzięki czemu pieniądze zostają w naszej kieszeni.