Gry karciane za darmo w kasynach internetowych

Gry karciane zapewniają emocjonującą rozgrywkę i świetną zabawę. Wystarczy tylko wybrać dla siebie odpowiednie darmowe gry karciane, aby cieszyć się z atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Warto podkreślić, że gry karciane to nie tylko rozrywka, ale także edukacja. Można poprzez nie wzmacniać wiele cech swojego charakteru, jak i zwiększać pokłady swojej cierpliwości. W końcu czasem w grze trzeba będzie wstrzymać się, aby nie pokazać, że mamy już możliwość zakończenia gry. Potrzebna jest wtedy cierpliwość. Gry karciane pomagają także rozwijać zdolność do strategicznego myślenia i do podejmowania szybszych decyzji. Wytrwałość i opanowanie – to jeszcze zyskasz rozpoczynając przygodę z grami karcianymi.

 

Historia gier karcianych

Gry karciane dostępne były w życiu człowieka w różnej formie już od setek lat. Początek tego typu rozgrywkom oraz wróżbom dali Chińczycy w X wieku. To właśnie wtedy postanowili ono spisać zasady gier, w które grali. Początkowo była to gra w kości, która była przede wszystkim popularna za czasów panowania dynastii Tang. Od tego czasu rozpoczęła się prawdziwa ewolucja, jeżeli chodzi o gry karciane. Powstały różne ich odmiany oraz warianty prowadzenia rozgrywek.

gry karciane za darmo

Obowiązujący dziś model kart to model francuski, w którym dostępne są cztery kolory kart: trefl, pik, karo i kier oraz figury.

 

Zdecydowanie najpopularniejszą grą karcianą jest pasjans. Początki powstania tej gry nie są do końca znane, ale wiadomo, że pojawiła się ona w XVII wieku. Grali w nią przede wszystkim arystokraci. Bardzo dobrze znaną wszystkim grą karcianą, a jednocześnie gra hazardową jest poker. Współcześnie znany poker ma swoje korzenie w niemieckiej grze Pochen, która powstała w XV wieku. Inne źródła podają, że poker był już znany w X wieku i grali w niego Chińczycy. Niezależnie od tego, skąd poker pochodzi, tak naprawdę rozsławiły go rozgrywki prowadzone w Stanach Zjednoczonych. W 1872 roku ambasador Stanów Zjednoczonych podczas pobytu w placówce dyplomatycznej w Wielkiej Brytanii ogłosił oficjalne zasady gry w pokera.

 

Podstawowe zasady gier karcianych

Trudno wymienić wszystkie zasady, jakie obowiązują w grach karcianych. W końcu są one różne w zależności od rodzaju gry. Jednak można wymienić te najbardziej powszechne i najbardziej istotne. Gry karciane mogą polegać przede wszystkim na zdobywaniu lew, czyli kart wykładanych kolejno przez graczy. Ta osoba, która wyłoży najstarszą kartę, może zebrać karty pozostałych graczy. Gry takie zazwyczaj poprzedza licytacja, jak na przykład w Tysiącu.

 

Kolejną regułą obowiązującą w grach karcianych jest atu. Jest to jeden z kolorów, który wyznaczany jest jako najstarszy. Karty w określonym kolorze podczas rozgrywki są wtedy określane jako najstarsze i biją pozostałe. Atu wybiera się w sposób losowy. Może go również wyznaczyć jeden z graczy, a także może zostać przyjęty w wyniku licytacji. Karty atutowe mogą być także uzależnione od innych czynników. W niektórych grach atu jest stałe, ale to już konkretne darmowe gry karciane określają, w których tak właśnie jest.

gry karciane za darmo

Warto także wiedzieć o starszeństwie kart, czyli hierarchii, jaka obowiązuje w talii. W większości gier, najstarszą kartą jest As. Zaraz za nim jest Król, Dama, Walet, Dziesiątka i kolejne karty już według numeracji. Jednak jest to jedynie jeden z wariantów hierarchii, jaki może obowiązywać w grach karcianych. Na przykład w grze Tysiąc, najważniejszą kartą jest As, ale zaraz za nim jest Dziesiątka, a dopiero później Król, Dama, Walet i kolejne karty począwszy od Dziewiątki. W niektórych grach natomiast to As jest kartą najniższą i jego wartość wynosi 1, a nie 11. W grze Skat najwyższą kartą jest natomiast Walet. W niektórych grach do rozgrywki wykorzystywany jest także Joker. Może on spełniać dwie funkcje: może zastępować jakąś kartę tak jak w Remiku lub uczestniczyć w grze ma tych samych prawach, co każda inna karta. W takiej sytuacji Joker ma najwyższą wartość spośród wszystkich kart.

 

Najpopularniejsze gry karciane

 • Brydż

W tę grę karcianą musi grać cztery osoby, które tworzą dwie pary. Gracze z jednej pary starają się uzyskać lepszy wynik niż gracze z drugiej pary poprzez kompletowanie najwyższej ilości lew. Do gry w tę grę wykorzystywana jest talia składająca się z 52 kart. Brydż podzielony jest na rozdania, z których każde poprzedzone jest tasowaniem kart. Każde rozdanie z kolei dzieli się na fazę licytacji i właściwej rozgrywki. Ten, kto wygrywa licytację jest także rozgrywającym w danej partii. To od niego zależy, jak będzie wyglądała rozgrywka w danej partii. Dąży on także do wypełnienia wylicytowanego kontraktu, którego celem jest zgarnięcie określonej liczy lew. Partner osoby rozgrywającej nie bierze wtedy czynnego udziału w rozgrywce. Ma on jedynie za zadanie wyłożyć karty po wiście i dokładać wskazane przez rozgrywającego karty do kolejnych lew. Przeciwnicy mają za zadanie przeszkodzić rozgrywającemu zrealizowanie kontraktu. Muszą albo całkowicie to uniemożliwić, albo zminimalizować zyski. Punktacja po każdym rozdaniu jest ustalana w zależności od ilości wziętych lew w porównaniu z wylicytowanym kontraktem. Jak widać takie darmowe gry karciane są nieco skomplikowane, ale wystarczy jedynie wdrożyć się w nie, aby cieszyć się z cudownej rozrywki, jaką bez wątpienia zapewniają takie darmowe gry karciane.

 

 • Poker

Kolejne darmowe gry karciane to poker. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza gra hazardowa, która ma zwolenników na całym świecie. Gra się w nią przy użyciu talii składającej się z 52 kart. Poker wygrywa ten gracz, któremu uda się skompletować lepszy układ kart. Może wygrać także osoba, która najlepiej blefuje. W grę tę może grać nie więcej niż 10 graczy i nie mniej niż 2. Karty rozdawane są w różnych ilościach. Zadaniem graczy jest kompletowanie silnych układów. Po każdym rozdaniu, gracze licytują według tego, jak oceniają swoje karty. Im mocniejszy mają układ, tym mogą decydować się na większą licytację. Ale nie jest to reguła. Niektórzy potrafią tak dobrze blefować, że obstawiają wysoko nawet wtedy, gdy nie mają żadnego układu w swoich kartach. Rozwijanie umiejętności w tę grę zapewniają darmowe gry karciane, w które można grać bez wkładu pieniężnego, czyli na wirtualne pieniądze. Gracz nie ponosi wtedy żadnego ryzyka i może przetestować wiele taktyk i nauczyć się blefować. Jeżeli chodzi o układy pokera, jakie mają darmowe gry karciane w takiej rozgrywce to są to:

 • Poker królewski – Dziesiątka, Walet, Dama, Król i As w jednym kolorze,
 • Poker – Strit w kolorze,
 • Kareta – cztery karty o tej samej wartości,
 • Ful – trzy karty o takiej samej wartości i dwie karty o innej takiej samej wartości,
 • Kolor – pięć kart w tym samym kolorze,
 • Strit – pięć kart ułożonych po kolei,
 • Trójka – trzy karty tej samej wartości,
 • Dwie pary – dwa układy par,
 • Para – dwie karty o takiej samej wartości.

gry karciane za darmo

Dlaczego warto wybierać darmowe gry karciane?

Warto podkreślić, że darmowe gry karciane są przeznaczone dla graczy, którzy chcą nauczyć się grać w karty, ale nie chcą przy tym tracić własnej gotówki. Taką możliwość dają im darmowe gry karciane, w których gracz nie musi inwestować własnych pieniędzy. Może grać na wirtualne pieniądze lub korzystać z bonusów oferowanych przez kasyna internetowe.