tenis-580x360

Tenis, nazywany jest bardzo często sportem królewskim, ludzi bogatych. Mimo tego, że pozornie wydawać może się sportem dość nudnym do oglądania, to jednak od lat skutecznie przyciąga przed ekrany telewizorów i na korty miliony widzów, którzy śledzą zmagania zawodników rywalizujących o splendor, chwałę i miliony dolarów.

Zwycięzcy najbardziej prestiżowych turniejów jak Wimbledon czy Australian Open liczyć mogą na gratyfikacje finansowe rzędu milionów dolarów. Dodatkowym zarobkiem są gaże za udział w reklamach, bo zawodnicy tacy jak Rafael Nadal, Novak Djokovic czy Roger Federer od lat „dobrze sprzedają” reklamowane produkty. U nas w kraju można to zauważyć na przykładzie Agnieszki Radwańskiej – najbardziej znanej polskiej tenisistki, która również często reklamuje różne produkty.

Gra w tenisa nie należy do najłatwiejszych, bo prócz sporej siły fizycznej, kondycji wymaga niezwykle precyzyjnej techniki. Nie ma sposobu na to by dobrze grać w tenisa nie będąc atletą oraz świetnym technikiem. Siła fizyczna jest potrzebna by szybko i sprawnie poruszać się po korcie, mocno uderzać piłkę, a technika oczywiście by trafiać w pożądany punkt na korcie. Tylko zawodnicy, którzy łącza w sobie finezyjną technikę z odpowiednim przygotowaniem fizycznym mogą osiągać sukcesy.

Na serwisie LaczyNasPasja.pl ludzi łączy nie tylko tenis, lecz łączy nas piłka.

Najlepiej zacząć uczyć się grać w tenisa już gdy ma się kilka lat. To wtedy właśnie najłatwiej jest ukształtować odpowiednią technikę uderzenia, a także wyćwiczyć reakcję na określone wydarzenia na korcie.

tenis

Jeśli ktoś interesuje się tenisem, najświeższe, a przede wszystkim też wartościowe artykuły o tenisie znajdzie na portalu LaczyNasPasja.pl dzięki, któremu zawsze można wiedzieć wszystko o tenisie. Tenis to na tym portalu jedna z wiodących kategorii, dlatego zawsze kibice tenisa pozostaną odpowiednio doinformowani.

Co jednak ważne to fakt, że artykuły na tym portalu nie stanową suchych faktów, a charakteryzują się odpowiednim, rzeczowym komentarzem do obecnej sytuacji w świecie tenisa. Ten piękny, szlachetny sport największą popularnością cieszy się na Wyspach Brytyjskich, w USA i Australii.